Jesteśmy szczęśliwi, że w tym roku możemy pomóc podopiecznym Fundacji im. Brata Alberta. To bardzo ciężki rok dla nas wszystkich, na wiosnę zaangażowaliśmy się w walkę z pandemią, a w okresie świątecznym nie wyobrażamy sobie jak moglibyśmy nie pomóc tym najbardziej potrzebującym. Wiadomość o tym, że dzieci potrzebują podstawowych rzeczy takich jak ubrania, pościel, pralka, zmywarka do naczyń czy materiały do świetlicy, głęboko nas poruszyła. Nie mogliśmy pozostać obojętni – podkreśla Małgorzata Nowodworska, prezes krakowskiego oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich. – Dla dzieci przekażemy także słodkie upominki, by w tym najbardziej niezwykłym, świątecznym czasie, dać im trochę radości i wywołać uśmiech na ich twarzach – dodaje.

W tym roku niesienie pomocy osobom potrzebującym nabrało szczególnego znaczenia. Rok 2020 i szalejąca w nim pandemia okazał się wyjątkowo ciężki dla wielu osób i instytucji. Krakowski oddział PZFD angażuje się w akcje charytatywne od początku swojego istnienia. W tym roku  dostarczył już kilkadziesiąt tysięcy różnych środków ochrony dla krakowskich szpitali i personelu medycznego, tak potrzebnych pracownikom służby zdrowia, którzy każdego dnia narażają swoje zdrowie i życie w trosce o nasze bezpieczeństwo. W najtrudniejszym okresie zorganizował i dostarczył przyłbice, kombinezony, rękawice, maski specjalistyczne oraz maski standardowe.

Podążając za myślą św. Brata Alberta, który całym swoim życiem udowadniał, że pomoc innym jest prawdziwym darem, krakowskie PZFD zdecydowało się także wesprzeć podopiecznych Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych i sprawić, by nadchodzące Święta Bożego Narodzenia stały się dla nich czasem pełnym ciepła, miłości i radości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *